Z Pardubic odjíždíme bez výhry

Nadstavbovou část Kooperativa NBL zahajovala SLUNETA na palubovce Pardubic, kde se jí v základní části podařilo zaskočit favorizovanou Beksu a odvézt si výhru. Tentokrát to ale bohužel nevyšlo.

I když začátek utkání patřil právě svěřencům Honzy Šotnara, byli to domácí, kteří postupně převzali taktovku a začali Ústeckým zatápět v obraně. První dějství bylo ještě vyrovnané a skončilo poměrem 22:23.

V druhém dějství přitvrdili domácí v obraně ještě více a získané míče dokázali přetavit díky rychlým protiútokům v body. SLUNETU drželo ve hře hlavně duo Autrey a Pecka. Do šaten se šlo za mírného vedení domácích 44:36.

Třetí čtvrtina by se dala rozdělit na dvě části, v té první dominovali hráči Pardubic a vybojovali si až 17bodové vedení. Pak ale pozvedl prapor Ústí Spencer Svejcar trojkou s faulem, aby jeho tým ještě do konce třetí desetiminutovky stáhl náskok Pardubic na 62:55.

Jenomže to stálo ústecké hráče tolik sil, že už se v poslední čtvrtině na víc nezmohli, naopak domácí, hrající stále ve vysokém nasazení, obzvláště na obranné polovině, navyšovali svůj náskok a s chutí a velkou úspěšností si v posledním dějství zastříleli.

SLUNETA tak prohrála své první vystoupení ve skupině A1 91:68. Nyní ji už v úterý čeká první čtvrtfinále Alpe Adria Cupu v Levicích.

BK Pardubice - SLUNETA Ústí nad Labem 91:68 (22:23 44:36 62:55)
Body domácí: Vyoral 23, Pekárek 14, Šafarčík a Vranković po 13, Walton 12, Burda a Henry po 5, Švrdlík 4
Body hosté: Pecka 16, Autrey 11, Svejcar, Johnson a Alston všichni po 8, Fait a Karlovský po 6, Haiblík 5
Trojky: 28/10 – 24/6
Trestné hody: 23/15 – 9/8
Doskoky: 42 - 30
Osobní chyby: 17 - 19